Maja Dorasta - Monica Peitx

By Unknown


"Maja ma 9 lat i właśnie rozpoczyna się jedna z najbardziej niezwykłych przygód jej życia - dojrzewanie"."Maja dorasta" Niezbędnik dorastającej dziewczynki
Monica Peitx
Wydawnictwo Debit  Maja to 9 letnia dziewczynka, która właśnie wkracza w okres dojrzewania. Zaczyna szybciej rosnąć, powiększają się jej piersi, na jej ciele pojawia się pierwsze owłosienie i zaczyna miesiączkować. Przez cały ten etap Mai towarzyszy mama, pediatra oraz koleżanki. 
  Dzięki zawartemu w tej książce opowiadaniu o bohaterce nasze córki dowiadują się, że wszystkie te zmiany są naturalne i odpowiadają za nie żeńskie hormony zwane estrogenami. Jest również wiele cennych informacji na temat higieny, usuwania owłosienia, staników, podpasek i tamponów, a wszystko to napisane delikatnym językiem odpowiednim dla nawet najbardziej delikatnych dziewczynek.  Tę książkę kupiłam z myślą o mojej Toli. Tak jak bohaterka ma już 9 lat i kto wie czy niebawem nie wkroczy w okres dojrzewania. Chciałabym by, kiedy nadejdzie ten czas była przygotowana, a zmiany w Jej organizmie nie powodowało u Niej zakłopotania i niepokoju. Uważam, że wręczenie Toli tej książki to również bardzo ważny krok w relacji mama-córka udowadniający, to że może ze mną porozmawiać na wszystkie tematy.

  Bałam się, że Tola będzie speszona, gdy wręczę Jej ten poradnik. Tymczasem okazał się świetnym sposobem na rozpoczęcie w domu pogadanek na temat dojrzewania, co więcej Tola popołudniu bardzo chętnie sięgnęła po niego i zaczęła przeglądać ilustrację i czytać zawarte w nim informacje. 
  Także z czystym sumieniem mogę Wam polecić tę książkę i namówić by i w Waszych domach temat dojrzewania nie był tematem tabu tak jak to było za naszych czasów ; )


  • Udostępnij:

Inne wpisy

0 komentarze