Kalendarz Adwentowy z papierowych gwiazd

By Unknown


Kalendarz adwentowy coraz bardziej podbija serca Polaków.
Z drobnymi podarunkami dla dzieci, z kosmetykami lub kawą i herbatą w wersji dla dorosłych,a także taki z zadaniami dla całej rodziny. Tworzony dużo wcześniej lub na ostatnią chwilę jak ten mój ;) Wszystkie łączy jedno - odliczanie dni do Wigilii Bożego Narodzenia.

W najśmielszych snach nie przypuszczałam, że w naszym domu w tym roku zawiśnie kalendarz adwentowy. I gdyby mi ktoś powiedział, że spędzę dwa ostatnie listopadowe wieczory na składaniu 24 papierowych gwiazd do tegoż dzieła szczerze popukałabym się w czoło.

 Wszystko zaczęło się od książki "Nadchodzą Święta" wyd. Zielona Sowa, którą moje dzieci dostały we wcześniejszym kalendarzu. To w niej znalazłam instrukcję jak zrobić przestrzenną gwiazdę i postanowiłam kilka zrobić tak na próbę. Gotowe gwiazdy miały trafić do Toli klasy i Cypka przedszkola. Jednak Młoda wpadła na pomysł "Mamo, a może zrobimy z nich kalendarz adwentowy?" - u nas jest taki zwyczaj, że kalendarz tworzymy razem. Elfy Mikołaja go tylko wypełniają ;)  Do stworzenia kalendarza użyłyśmy 48 papierowych kartek z książki "Nadchodzą Święta" wyd. Zielona Sowa oraz książki "Anioły, gwiazdy,łańcuchy" wyd.Jedność i razem z Tolką zrobiłyśmy gwiazdy według instrukcji, którą po wielu pytaniach stworzyłam również dla Was.
 Każda gwiazda otrzymała swój własny numerek, które kupiłam rok, może dwa lata temu na allegro.Gwiazdy zawiesiłyśmy u sufitu za pomocą małych haczyków do ozdób Command. Trzymają się super, a dzięki specjalnej taśmie po haczykach nie zostaną brzydkie ślady :)  Elfy w noc z 30 listopada n 1 grudnia wypełniły nasze gwiazdy karteczkami z zagadkami, które pomagają nam odszukać drobne podarunki takie jak wersję mini lighting box , witraże do samodzielnego kolorowania, książki, świąteczne papilotki do muffinek, foremki do pierników, świąteczne ozdoby i oczywiście garść słodyczy. 


  • Udostępnij:

Inne wpisy

0 komentarze